ODZIEŻ KOLARSKA i NAJELPSZE MATERIAŁY 

Przez wiele lat doświadczenia podczas produkcji odzieży kolarskiej nauczyliśmy się, że aby stworzyć wyjątkowy strój kolarski, musimy wykorzystywać jak najlepsze materiały, przystosowane do sportów w trudnych warunkach pogodowych.

Nasz slogan POCZUJ JAKOŚC Z JAZDY to nie przypadek. Produkujemy stroje kolarskie z najlepszych włoskich materiałów. 

Oeko-Tex Standard 100: Gwarancja Bezpieczeństwa i jakości strojów kolarskich

Jednym z kluczowych czynników wpływających na wyjątkowość włoskiej odzieży kolarskiej jest wykorzystanie certyfikowanych materiałów zgodnych ze standardem Oeko-Tex Standard 100.

Odzież rowerowa VELCREDO została uszyta z wysokiej jakości włoskich dzianin posiadających certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.  Dzięki temu mamy gwarancję, że tkaniny wykorzystywane do produkcji odzieży VELCREDO nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia (skóry) człowieka.

Oeko-Tex Standard 100 to jeden z najbardziej renomowanych standardów dotyczących bezpieczeństwa tekstyliów na świecie. Materiały otrzymujące ten certyfikat muszą przejść rygorystyczne testy w zakresie zawartości substancji szkodliwych dla zdrowia. Dlatego, gdy kolarz decyduje się na odzież kolarską wykonaną z włoskich materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex Standard 100, może być pewien, że nosi coś, co nie tylko wygląda stylowo, ale również nie stanowi zagrożenia dla jego zdrowia.

Stroje kolarskie z Maksymalnym filtrem UPF 50+ 

Filtr UPF 50+ w strojach kolarskich stanowi ważny element ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV podczas jazdy na rowerze. UPF (Ultraviolet Protection Factor) to miara skuteczności materiału w blokowaniu promieniowania UV. Wszystkie nasze stroje posiadają materiały z filtrem UPF, jak na przykład koszulka kolarska męska VERDE.

Materiały z filtrem UPF 50+ często charakteryzują się również lepszą trwałością kolorów. Ochrona przed promieniowaniem UV pomaga zminimalizować blaknięcie i degradację tkaniny, co przyczynia się do dłuższego utrzymania estetyki stroju kolarskiego.

VELCREDO Koszulka kolarska męska EVO ECLIPSE BIANCO

Oddychalność i Komfort odzieży kolarskiej

Włoskie tkaniny oznaczone certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 to nie tylko synonim bezpieczeństwa, ale również gwarancja doskonałego komfortu i oddychalności. Kolarstwo to sport, który wymaga intensywnego wysiłku fizycznego, dlatego kluczowe jest, aby odzież była nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna. Materiały spełniające normy Oeko-Tex zapewniają doskonałą przepuszczalność powietrza, co pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała podczas trudnych treningów czy zawodów.

BLUESIGN SYSTEM PARTNER

BLUE System PartnerBLUESIGN SYSTEM PARTNER to inicjatywa mająca na celu promowanie zrównoważonej produkcji tekstyliów i ochrony środowiska w branży odzieżowej, w tym również w odzieży kolarskiej. Bycie partnerem systemu BLUESIGN oznacza, że firma zobowiązuje się do przestrzegania surowych standardów dotyczących środowiska, zdrowia pracowników i zrównoważonego zarządzania zasobami.

Nasze stroje kolarskie przeznaczone są do wykonywania profesjonalnych sportów w trudnych warunkach pogodowych. By sprostać pogodzie, ubrania rowerowe muszą być uszyte z dzianin, które są gotowe na zderzenie z wiatrem, chłodem i niskimi temperaturami.

Dla kolarzy oczekujących nie tylko doskonałej wydajności, ale również dbających o własne zdrowie i środowisko, wybór odzieży z włoskimi materiałami spełniającymi normy Oeko-Tex jest bez wątpienia strzałem w dziesiątkę. To połączenie stylu, funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju, które sprawia, że włoska odzież kolarska zyskuje uznanie na całym świecie.

Naszą pełną kolekcję kolarską znajdziesz na velcredo.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *