JAK PRAĆ STROJE ROWEROWE

Kolarka w koszulce kolarskiej Velcredo

Dlaczego warto dbać o odzież kolarską?

Chcielibyśmy abyście cieszyli się strojami rowerowymi jak najdłużej. Do ich produkcji wykorzystujemy najlepsze materiały od renomowanych włoskich producentów, dbamy o każdy detal. Wysokiej jakości odzież rowerowa wykonana jest z delikatnych materiałów, wymagają one odpowiedniego prania.

Jeśli kupimy strój kolarski wysokiej jakości chcemy, aby był on w dobrej kondycji przez kilka sezonów, powinniśmy zatem traktować go z uwagą. Pielęgnacja odzieży sportowej nie jest trudna, należy jednak stosować się do kilku zasad.

Jak dbać i dobrze prać stroje rowerowe?

Lepiej nie zwlekać z praniem ubrań rowerowych po aktywności fizycznej, zapobiegnie to namnożeniu się bakterii.

Pierwszą czynnością, którą powinniśmy zrobić przed włożeniem naszej odzieży do pralki jest zasunięcie suwaków w koszulkach, bluzach kolarskich oraz odwrócenie ich na lewą stronę. Zabezpieczy to je przed ewentualnym uszkodzeniem materiału. Nie zapomnij również o wyjęciu z kieszeni koszulki czy bluzy żeli i przekąsek.

Jeśli przyjdzie nam do głowy prać z odzieżą nasze rękawiczki rowerowe pamiętajmy o zapięciu w nich rzepów. Dobrym pomysłem jest oddzielenie rękawiczek i włożenie ich do specjalnego woreczka. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że rzepy nie uszkodzą materiału czy szwów.

Unikajmy łączenia w jednym praniu strojów białych z kolorowymi, szczególnie czarnymi.

Do prania naszej ulubionej odzieży kolarskiej wykorzystujemy najlepiej kapsułki lub specjalne płyny do prania odzieży sportowej, nigdy nie sięgajmy po silne detergenty ani wybielacze.

Kluczową rolę w całym procesie parania odrywa odpowiednia temperatura. Zalecamy prać wszystkie nasze stroje rowerowe w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni. Zabezpieczy to przede wszystkim spodenki rowerowe i wszytą w nie wkładkę, w której użyto metody klejonej. Ta sprawdzona technika wykorzystywana przez uznanych producentów, pozwala ograniczyć ewentualne obtarcia w trakcie jazdy zapewniając wysoki komfort podczas treningu czy przejażdżki. Wymaga to zatem szczególnej uwagi w trakcie wybrania odpowiedniej temperatury prania.

Co po praniu odzieży sportowej?

Pozwólmy odzieży kolarskiej spokojnie wyschnąć, nie suszmy jej w suszarkach bębnowych, suszarką do włosów czy na kaloryferze. Tak samo jak w przypadku prania, stroje kolarskie należy suszyć na lewej stronie.

Stosujmy się tych kilku prostych zasad a nasze stroje rowerowe będą służyły nam na długo.